Със седми член ще бъде дарено през август прекрасното семейство Йосифови. Те споделят, че децата са съкровище и биха искали техните да допринесат за добруването на България като останат тук в родината си и бъдат възпитани в доброта, милосърдие и взаимопомощ. За родителите най-голямото щастие е събирането на семейството вечер у дома. Те биха искали да дадат на децата си добро образование и споделят, че не получават специални социални помощи от държавата.
Семейството живее в закупен имот в село Крепост от 2004 година насам. В Димитровград учат двете по-големи дъщери Естер и Авигея, които са в 1-ви и 5-ти клас. Малките Мадлен на 5 години и Йосиф на 3 посещават детска градина. Родителите кръщават децата си с имена на библейски персонажи, като всяко едно име крие в себе си дълбок смисъл. С радост в погледа и усмивка споделят, че искат да имат седем деца.
Двамата са се запознали на поход в планината, когато били студенти. Майката Лидия е на 35 години родом от Димитровград и е получила музикално образование в училище СОУ „Васил Левски”, след което е учила пиано и флейта в Пловдив. Таткото Галин е от Горна Оряховица и е учил дизайн в Русе, след това е бил в рекламата. В момента работи като дърводелец и прави мебели по поръчка. В живота се справят сами и твърдят, че да гледаш четири деца или едно е еднакво лесно. Биха желали държавата да насърчава раждаемостта и да подпомага повече многодетните семейства. Лидия и Галин казват, че децата им, както и последното, което е на път са техен съзнателен избор и не са се появили случайно на този свят. Смятат, че те са най-значимото, ценно и единствено, което ще остане след тях. Лидия разказва, че самата тя е отраснала в многолюдно семейство и иска нейните деца да имат бъдеще в България. Споделя, че ако хората се променят и станат по-добри, то тогава и живота в нашата държава би бил по-добър.
С пето дете ще се сдобият през август. Иначе искат седем. Нека да сме точни във фактологията:)
Здравейте, няма неточност във фактите. В новината пише, че семейството очаква седми член, като в това число влизат пет деца и двама родители.
Ако под гледане се разбира да нахраниш и облечеш едно дете – да. Но ако под гледане се разбира да отделиш внимание, да го учиш и да общуваш с него, то просто физически не може да стигне времето на майката, още повече ако бащата отсъства и работи. Видях го с очите си, у нас бяха на гости 2 седмици майка с 3 деца. Тя на практика се занимаваше само с най-малкото на 2.5 годинки, на средното на 6 годинки обръщаше внимание, когато то поиска, а най-големия 10 години се използваше като прислуга да гледа по-малките и не получаваше друго внимание.
Не мога да бъда по-несъгласна с Людмил. Когато човек не е направил съзнателен избор децата да му бъдат приоритет, той неминумемо започва в един момент да се държи неадекватно с тях, независимо от броя. Виждала съм много повече хора с едно или две деца да не успяват да им отделят нужното внимание, отколкото хората с 3 и нагоре.
Прекрасно е да имаш повече деца. Ние имаме три и за разлика на това, което казва Людмил, успяваме да обръщаме внимание и на трите.
Прекрасна новина. Живи и здрави да са родителите и дечицата!
Няма как да стане физически да обръщаш внимание на всяко дете. Аз работя на смени и без почивни дни – жена ми само в събота и неделя почива. Като се прибера единственото което ми се прави е да де наспя. С женат си пишем бележки или по телефона. А сега ми обяснете КАК СЕ ОТГЛЕЖДАТ ЕДНО, КАМО ЛИ ПОВЕЧЕ ДЕЦА ПРИ ТАКЪВ РЕЖИМ. Трябва някой да напусне работа и да се грижи само за децата…