Златен медал »

Злато за българския ансамбъл по художествена гимнастика от Световната купа в Италия /ВИДЕО/

Станимира Колева април 10, 2017 0

Ансамбълът ни по художествена гимнастика победи безапелационно силната конкуренция на Световната купа по художествена гимнастика в Пезаро, Италия. Петте български „лъвчета“ грабнаха златния медал в многобоя с общ резултат от 37,350 след изпълнения на

Прочетете... »
Български ученици се върнаха с 10 медала от математическо състезание в Хонг Конг

Боян Колев юли 19, 2016 0

Нашите ученици за поредна година се представиха блестящо на математическото международно състезание в Хонг Конг. Тръгнаха си от там с 10 медала.   От индивидуалното класиране българските ученици спечелиха осем медала (един златен), а

Още първия ден българите взеха три златни медала на Балканиада 2016

Боян Колев юни 28, 2016 0

Балканиада е масово спортно състезание, което всяка година събира всички страни, които са на Балканския полуостров. Нашите представители по лека атлетика за мъже и жени, тази година, спечелиха, още от първия ден, три златни

Станилия Стаменова със злато и световна титла при едноместно кану (видео)

Георги Георгиев август 25, 2015 0

Българската състезателка по кану Станилия Стаменова спечели златен медал във финал А на двеста метра на едноместно кану. Спечелената световна титла е от провелото се състезание в Милано, Италия. Това е първо световно златно

Българският отбор по информатика с четири медала от олимпиадата в Белград

Анета Болгурова юли 2, 2014 0

Ето с каква добра новина ни зарадваха учениците от националния отбор на България по информатика. За поредна година българският младежки отбор информатици показа, че е един от най-добрите в света. Нашите ученици се завърнаха

Златният медалист Марко Косев

Анета Болгурова декември 2, 2013 0

Преди няколко дена на родна земя се завърнаха българските юнаци. Те донесоха няколко медала: сребърни, бронзови и златен. Златният медал бе спечелен от световния шампион по бойно самбо – Марко Косев в категория до